הכנס:    
ראות/תצוגה:     מודולים:   
חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 שיירה מגיעה...

כ"ב שבט (מכתב חבר לאשתו):
" ...  המצור נותן אותותיו בכל שטחי חיינו. אנו מצפים לשיירה. ימים רבים עוברים ואין בא. באי-כח של מוסדות הישוב וההגנה טרם הגיעו כדי להכיר את מצבנו ולהסביר לנו את מצב המערכה בארץ ואת מעמדנו בתוכה. במשך ימים רבים לא נתקבל עתון. מכתבים מתקבלים לעתים רחוקות. בידיעות "רדיו ירושלים" מרובה הסתום והמסולף על העובדות הנכונות. במצב זה מתרבים חששות, ניחושים והירהורים שונים. 
הרגשתנו  היא  כשל  אנשים  החיים  על  א י  מנותק  בשטח  האויב   -  א י  בודד  ונשכח.

מכאן הציפיה המתוחה לבוא השיירה. היא תביא אספקה, חומרים לביצור, עתונים, דואר, ואולי יגיע גם מישהו שיוכל לספר על המתרחש ביישבו ויעודד את הרוחות.

ימים מלאי מתיחות וחרדה עוברים מעת קבלת ההודעה על הכנת שיירה עד לבואה. מידי פעם בפעם מתקבלות ידיעות בדבר יציאת השיירה. ה"הבטחות" יוצאות לתפוס לשלטים, ולבסוף חוזרים כלעומת שיצאו, בלי לדעת מתי שוב יוטל עליהם לצאת. כשמגיעה סוף סוף הבשורה הטובה שהשיירה יצאה, מתחילה פרשה של דאגה וחרדה לשלומה.

בבוא השיירה - רעש והמולה במחנה. פורקים ומעמיסים. אנשים מסתובבים סביב הנהגים ומלוויהם כדי לחטוף ידיעות על הנשמע בארץ. רצים לקבל מכתבים ולעיין בצרור העתונים הגדול שנתקבל.

בשוב השיירה - מלווה אותה חרדה עד אשר מתקבלת ידיעה שהגיעה בשלום לירושלים ".

 

- - -  חלק מן השיירות מגיעות בליווי חיילים בריטיים. לשיירה כזאת איננו חרדים. בטוחים אנו, שהיא תעבור מבלי שהערבים יעזו להתקיפה.
אבל על-פי-רוב, אין שיירה כזאת מביאה אתה, אלא כמות מצומצמת של מזון בלבד. מכוניות המובילות חומרי בנין, אנשים נוספים וחומרים אחרים הדרושים לנו, אין הבריטים מרשים לקחת.
י.

 

new movies

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD