חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 חיפושים בריטיים בשיירה. הגיע ד"ר אלקלעי

כ"א-כ"ב שבט.   1-2.2

מיומן בא-כוח הגוש בירושלים:

קיבלנו הוראה להכין שיירה שתצא מחר לגוש. עד שעות הלילה המאוחרות, לא יכולנו להשיג מכוניות, רק לאחר התרוצצויות ושערוריות רבות, השגנו שתי מכוניות והעמסנו עליהן. עבדנו עד שעה 1.30 בלילה. באותן השעות אירעה התפוצצות עצומה בבניין "פלשתיין פוסט", שברחוב הסולל.
בשעות המוקדמות של הבוקר. נוספו לנו מכוניות ועליהן העמסנו חוטי תיל. צינורות, ציוד רפואי לחדר הניתוחים ואספקה.
השיירה יצאה בשעה 9 בבוקר. כשנכנסה לאיזור המוגן של הצבא הבריטי, אשר ליד בנייני הסוכנות. נעצרה, וחיילים ערכו בה חיפוש מדוקדק במכשירים מאגנטיים. לא נמצא דבר מיוחד. החיילים עצרו את גרשון מעין צורים, בטענם שלידו מצאו רמון. אנו מקוים שישוחרר עוד היום. הלויטננט-קולונל הבריטי אמר שאין ברצונו להעביר לגוש מלט, עצים, פחים וצינורות. הוא טען כי לצרכי האוכלוסיה הנמצאת כעת בגוש, לא צריך להוסיף בנינים. פעמים מספר חזר על הצעתו לפנות את אנשי הגוש והציע את עזרתו לשם זה. הוא משוכנע כי האנשים רוצים לצאת את הגוש, רק הסוכנות לוחצת עליהם להשאר במקום בגלל נימוקים פוליטיים.
       הוא הדגיש, שהוא מוכן להעביר צרכי אוכל ודלק בלבד, ולא אנשים נוספים. בכל מכונית יוכלו לנסוע אנשים אחדים שיתחייבו לחזור עם השיירה מהגוש.
כתוצאה מכך יצאה לגוש מכונית משא אחת בלבד, ובה צרכי רפואה וקצת אספקה. במכונית זו נסע גם רופא מנתח ד"ר אלקלעי, כדי לארגן את בית החולים...

 
ד"ר אלקלעי
ממכתבו של חבר:
הרופאים קיבלו "תגבורת" - רופא מנתח. אומרים כי יש כבר יותר רופאים מאשר חיילים. וכאילו להכעיס כולם בריאים. ואינם רוצים לחלות. הערב כבש הפרסונאל הרפואי שולחן מיוחד בחדר האוכל, שלושת הרופאים. החובש הפלוגתי - החובש האיזורי, חובשת ואחד מחברי ועדת הבריאות.
בקשר לבוא המנתח מתלוצצים ואומרים: "לפנים היו לך בכל זאת סיכויים להגיע לירושלים - לאחר שנפצעת. היום אין עוד תקוה כזו".


    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD