חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 יום של תאונות דמים

י"ג אדר א' 23.2 - יום של תאונות דמים

מיומנו של חבר:

           בבוקר נחת מטוס. נעמי דרוזדיק מרבדים, רצתה לטוס לתל-אביב לשם טפול רפואי. הטייס סירב לקחתה, בלי אישור המפקדה, והיא התרחקה. הטייס הניע את המדחף. משום מה החליטה נעמי לגשת עוד פעם למטוס, ולא שמה לב לתנועות המדחף. היא נפגעה בראשה, ונפצעה. הביאוה מיד לבית החולים בכפר עציון, אך הרופא ד"ר אלקלעי קבע, כי אין בידו להושיעה. לאחר שעה נפחה את נשמתה. היא הובאה לקבורה ב"רבדים".

 

            - - - בשעת ארוחת הצהרים, נשמעה התפוצצות חזקה. מהרנו לחצר כדי להיוודע פשר הדבר. מהנגריה התרומם ענן אבק. בחורי הפלמ"ח עם מפקדיהם בראש, רצו מבוהלים והתחילו בפעולת הצלה נמרצת, בשערם את סיבת ההתפוצצות. אחר שעה הוצאה גופתו של שמעון זילברמן ז"ל, בן גניגר.

אחר כך הוציאו את יהודה מאירוב (מעין גנים) בעודו חי. גופו נכוה. הוגשה לו עזרה ראשונה, וכשהגיע לאחר זמן קצר מטוס מתל-אביב, הועבר לבית חולים "הדסה". בערב מת גם הוא.

            כפי שהתברר אחר כך, הכינו השניים מוקשים נגד כלי רכב. היות והחלקים הוכנו בצורה פרימיטיבית, באין חלקים משוכללים יותר, הופעל המוקש באופן בלתי צפוי,, כפי הנראה הרגיש שמעון באסון המתקרב, וברצותו להציל את דיירי הבית, לקח את המוקש בידיו, כדי להוציאו לחורשה. גופתו נמצאה בחדר הראשון של הנגריה, בעוד שהם עבדו בחדר הקיצוני.

            בנין הנגריה נהרס ברובו. מכח ההדף נפלה התקרה על הרצפה וקורות הברזל החזקות, עליהן נשענה התקרה, התעקמו ונעקרו בחלקן.

רבע שעה לפני כן היו בבנין אנשים נוספים ובמקרה עזבו את הבית, בלכתם לארוחת צהרים, וכך ניצלו.

            לפנות ערב נקבר שמעון ז. בבית הקברות של כפר עציון, כשחבריו נפרדו ממנו בטכס צבאי. חברי הגוש מתאבלים על מות שני הבחורים היקרים, מבחירי המחלקה ועל מותה של חברת "רבדים".


    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD