חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 שיירת 'בעז'

מיומן בא-כח הגוש בירושלים  ו'-ז' אדר-א  16-17.2

" - - - המטה החליט לשלוח ביום שבת שיירה בליווי שלנו. הוטל עלינו להכין רשימת אנשי המשקים החוזרים וחברי הגרעין העובר ל"רבדים". את האנשים נעביר בשלושה משוריינים, המיועדים לגוש. את השיירה ילוו, עד בריכות שלמה, שלושה משוריינים מירושלים. אם העברת האספקה לא תסתדר על ידי הצבא, נהיה נאלצים לצרף כמה מכוניות משא לשיירה. קציני הקשר טוענים, שארגון שיירה עצמית, יגרוס לניתוק הקשרים עם הצבא"

מיומן בא-כח הגוש בירושלים  י' אדר-א  20.2:

" נפגשנו עם הממ"ז בירושלים, ודרשנו תגבורת מתאימה להגנת הגוש. מאז ההתקפה בשבט, לא קיבלנו ציוד, במידה הדרושה. הממ"ז הכטיח למלא את דרישתנו בהקדם.
הוחלט לפרוץ את הדרך לגוש. ולהעביר אליו, בשיירה שלנו, שתצא בליווי של כוחות "הגנה", את כל החומר הדרוש.
...
לצרכי הביצורים בגוש, אושרו חמישה טון תיל. הובטחו חמרים נוספים, לביצורים ולמיקוש שטחי הגוש.

...כיוון שמפקד הגוש  ע. נ. לא חזר, ביקשתי למנות מפקד אתר, שילכד סביבו את כל הגורמים בגוש, ויכוון את כל הבעיות בשטח העבודה והמשק. הממ"ז הבטיח למצוא מועמד מתאים לתפקיד זה.

 ... נעשו ההכנות לאירגון השיירה. נהגי המכוניות והמשוריינים ערכו תמרון בשטח דומה. העמסת חמש מכוניות המשא, נגמרה בליל שבת קודש קרוב לשעת חצות".

 

 

    ההיתר של הרב פרנק
    להכין כל צרכי השיירות בשבת

   (להגדלה - הקש כאן)

 

 

 יא אדר א 21.2 (שבת)

 מיומן ב"כ הגוש בירושלים:
" בשעה 4.30 לפנות בוקר, יצאנו מירושלים לרמת-רחל. שתים עשרה מכוניות השיירה עמדו מוכנות על הכביש. בשעה 6.30 הופיע מטוס, אשר סייר את הכביש מלמעלה. בשעה 7.20 חזר המטוס ונתן סימן ליציאה. הכל היה מוכן והמכוניות יצאו לדרך ב-7.30. ראשון נסע משוריין מפרק מחסומים, אחריו מכונית עם מכשיר קשר "צבר", אחריה שתי מכוניות משא עמוסות אספקה.
החמישי היה משוריין עם אנשי התגבורת, אחריו מכונית משא עם תיל, ומכונית משא עמוסה דלק, מיטות ומזרונים. אחריהן נסעה מכונית משא עמוסה בחפצי התגבורת, משוריין שהוביל אנשים ובו מכשיר קשר "אבינועם", משוריין ובו אנשי ההבטחה, ומשוריין מפרק מחסומים ובו אנשים. בסוף השיירה נסע משוריין קטן ובו אנשי ההבטחה. לכל המכוניות, חוץ ממכוניות ממשא. היה קשר אל-חוטי עם יתר המכוניות ועם האחראים לשיירה. למכונית הפיקוד. היה קשר עם הבסיס ברמת-רחל, עם הטייס במטוס ועם הפיקוד בגוש עציון. ההתקדמות היתה מהירה. בשעה 8.37 נכנסו לגוש, ובשעה 9.13 עזבו את הגוש.
בשעה 10.00 חזרה השיירה לרמת-רחל. כולנו שמחנו בהצלחתה.
בשיירה נשלחו לגוש 100 חבילות תיל דוקרני מסולסל, 400 יחידות ברזל, 200 עמודי ברזל, 1.80 מטר גובהם. משוריין רגיל ומפרק מחסומים נשארו לרשות הפיקוד בגוש ".

  -  -

מיומנו של חבר (י"ב אדר א', מוצאי שבת,  22.2):

"יום השבת עבר בסימן של הצלחת השיירה, שהגיעה לאחר הפסקה ארוכה של ניתוק. אירגון השיירה היה נפלא. חברינו החיילים אשר שרתו בצבא הבריטי אמרו כי באירגון השיירה ניכר נסיון שנרכש בבריגדה. עצם בואה של השיירה וצורת אירגונה הוסיפו בטחון ביכולת הישוב".


    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD