חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 יחס הלגיון למחפשים

 
 ... הצוערים הקפידו על כל תנועה מתנועותינו. כשהתרחקתי מהם כמה צעדים, גערו בי ואיימו שיפסיקו את הפעולה. במשימה זו רציתי לחשוף את מירב הפרטים על עמידתם של הלוחמים ברגע האחרון, איך נלחמו ואיך נפלו. רציתי להביא עמי גם מוצגים, שיישארו כמזכרת מכפר עציון. אך, כאמור, נוקשות הצוערים הגבילה אותנו...

מידי יום, בשעה 16.30 חתמנו את הארונות (עם העצמות שנמצאו), והם הועברו על ידי נהגים ערביים למעבר מנדלבאום בירושלים...  אנו נצטווינו לעלות על הג'יפ, ובעינים קשורות הועברנו למחסום הערבי, עברנו ברגל את חצי הקילומטר למחסום הישראלי ובלילה לנו בירושלים.

שמתי לב שלצוער חזמי אפנדי אין שעון. קניתי בבקר בירושלים שני שעונים. למחרת כשהגענו שוב לכפר-עציון הצעתי לו בהחבא שעון יד. הוא לא היסס, לקחו מייד והודה לי. הוספתי שברצוני לתת גם לידידו שעון דומה. הוא קרא לחברו וגם לו נתתי שעון. כך הפכנו לידידים. מעתה לא הוגבלתי יותר ויכולתי לנוע בחופשיות באיזור כפר-עציון. כמו כן יכולתי לקחת כל מה שמצאתי. הותר לי לשוחח עם הערבים והאווירה השתנתה.

... בין יתר המוצגים הוצאתי ממרכז הכפר גווילי ספר תורה ודפים מספרי קדש. מן המקלט הוצאתי מכתבים פרטיים של מפקד כפר עציון, מפות, יומנים, מטבעות, שעוני יד, חלקי משדר, מנורות וסלילים, חלקי רימון, חלקי פגז, תרמילי כדורים צרפתיים ואנגליים, חלקי לבוש, שיניים תותבות.

עם סיום פינוי העצמות מכפר עציון התיר לי חיזמי אפנדי לקחת אבן מאבני בית הכנסת ולהטעינה על הג'יפ כדי להניחה באבן יסוד לישובנו החדש.
 
 


    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD