חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 תאורו של נוסע בריטי שהיה בשיירה המותקפת

תאריך:.26/09/2005
...במרחק 500 מטר מכפר עציון עצרנו שוב. צרור כדורים מן המעוז היהודי יכול היה להעיף את כולנו השמימה. חכינו למכונית משוריינת שתלווה אותנו עד לאחר הקבוץ. ואמנם לא עבר זמן רב ובא משוריין. נסע לפנינו ואנו - בעקבותיו. מאחורי הקבוץ התפתל הכביש כנחש. דהרנו במורד במהירות של 70 מיל לשעה. "ברגעי סכנה אלה" - הרהרתי בלבי "מה נעים יותר: לשבור את המפרקת בתאונה או להצלות באשה של מכונית בוערת..."

להפתעתי הרבה עברנו גם את המכשול הזה בלי שתיירה לעומתנו אף יריה אחת. חשבתי, שמא ישנים שם היהודים בגוש עציון. אילם חיש-מהר נתחוור לי, כי הם חוסכים את כדוריהם להתמודדות רצינית יותר.

אך הגענו למרגלות ההר. נפגשנו בשיירה גדולה של הלגיון הערבי שארבעה משוריינים נסעו בראשה. המכוניות היו מלאות לגיונרים מזוינים במיטב הנשק הבריטי. מאחורי המשוריינים נסעו כתריסר מכוניות ענק מלאות פחי בנזין ומאחוריהן כחצי תריסר מכוניות משא נוספות מלאות חיילים. כשהמכוניות המשוריינות הגיעו לראש ההר, נעצרה השיירה והמשוריינים החלו להמטיר אש. האימון הבריטי המעולה ומשמעת האש הטובה לא איחרו לתת את התוצאות: הלגיונרים פגעו לפחות ארבע פגיעות ישירות במעוז היהודי. ענן של אבק ועשן התאבכו מן הקבוץ. רוביו נשתתקו,

חצי שעה בסך הכל ארכה ההתנגשות והשיירה המשיכה בדרכה. ראיתי מכונית ערבית אחת עולה באש, שלושה ערבים נפצעו פצעי מות...

(מתוך הספר : מקהיר עד דמשק' -  ג'ון רוי קרלסון)
 
 


    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD