חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 הלגיון הערבי נכנס למערכה

מתוך יומנו של חבר:

       באלה הימים פורסמה בעתונות הכרזתו של ראש עירית חברון צלאח ג'אבר, כי הלגיון הערבי קיבל את איזור חברון תחת חסותו. הוא פנה לישובים העבריים באיזור להגיע לידי הסדר של שלום. התנאים שהעמיד הם : א) הבטחה מצדנו שלא נתקיף עוד את הערבים. ב) מסירת נשקנו. הוא הבטיח בשם המנהיגים הערביים, כי לא יאונה לנו כל רע, אם נהיה אזרחים נאמנים לשלטון הערבי.

התגובה הראשונה למקרא הדברים היתה של ביטול. כל אחד שואל: האם אנו המתקיפים באיזור ? המתארים הערבים לעצמם, כי יימצא בארץ הזאת ישוב יהודי, שיסכים למסור את נשקו ולבטוח בחסדם ? השכח ראש עירית חברון את גורל הקהילה היהודית בעירו, בעת מאורעות הדמים בשנת תרפ"ט ? ברם, אין ספק, כי לא זאת היתה כוונת ההכרזה. משהו מסתתר מאחורי הדברים התמימים האלה - המדאיגנו.

       עכשיו מתברר מי הם השליטים באיזור. הלגיון הערבי, כח צבאי מעולה, מאומן ומצוייד נכנס למערכה נגדנו, עוד לפני סיום המנדט הבריטי.  הוא יפקח על הכבישים והדרכים, הוא יאמן את תושבי הכפרים הערביים ויגן עליהם. נגדנו עומד כוח צבאי רציני וממושמע. הצבא הבריטי, אשר לכאורה סיים את תפקידו באיזור עם פרשת נבי-דניאל , לא סילק עוד את ידיו מכאן. הוא ממשיך לפקד על הלגיון ולא יימנע מלהגיש לו עזרה בעת הצורך.

 

 

    סמל הלגיון הערבי

       (he.wikipedia.org)

 

       האם אין בכונתו של ראש עירית חברון להכין הצדקה כלפי דעת הציבור בעולם לכל מעשה שייעשה בעתיד ?

       גם מצבנו ברור. אין סכויים רבים שנקבל תוספת אנשים וציוד רציני לקראת המערכה הקרובה. העברת שיירה גדולה לא תיתכן עכשיו, אלא אם יחליטו לפעול כאן לפי אותו הקו אשר בדרך לירושלים. אך כפי הנראה אין לקוות לכך כי עיקר תשומת הלב מוקדשת לירושלים העיר ולנגב. הישובים מסביב לירושלים "האיים בלב הים הערבי" תפקידם לשמש נקודות עזר למערכת ירושלים בלבד.

       כפי הנראה מטילים עלינו את התפקיד להטריד את התחבורה הערבית

- למען ירושלים. ומתעוררת לא פעם השאלה: "האם נכון הדבר ? המותר להטיל על הגוש את התפקיד הזה, כשאין ברשותו אנשים ונשק להגן על עצמו ? ושואלים חברים : האם לא צודק ידידנו ר' ב'. הטוען, על סמך שיחות ובירורים עם אנשים הבקיאים בהתפתחות המערכה, שאפשר ורצוי להגיע לידי הסדר מקומי עם הערבים, הסדר אשר יבטיח את שלומו של הגוש במשך תקופת המעבר, כדוגמת ישוב עברי אחר בשכנות לחברון.

מטרידות המחשבות ואין מענה.

 


    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD