חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

מתוך יומני חברים

מתוך יומני חברים כ"ג טבת (7.1):

זה ימים אחדים עסוקות החברות באריזת חפצי הילדים. המתיחות רבה. הימים גשומים ומעוננים. ואי אפשר לשלוח את הילדים לירושלים. אולם אנו חרדים פן יתחרטו שלטונות הצבא ויחזרו מהבטחתם לתת ליווי לשיירה זו.

והנה הגיע יום הפינוי. לפני הצהרים היה קר וגשם ירד, אך בשעות הצהרים התבהר קצת. הגיעו שני משוריינים. ומספר מכוניות משא, בליווי מכוניות הצבא הבריטי. התחילה ריצה קדחתנית, כדי להספיק להעמיס על המכוניות את כל החבילות והחפצים הדרושים לילדים. סוף סוף הצליחו להטעין את הכל על המכוניות. באותו הזמן נדחקו לתוך שני המשוריינים ילדי כפר-עציון ומשואות-יצחק, וחלק מהאמהות. במשוריינים רב הדוחק. האויר דחוס, התינוקות בוכים והאמהות נבוכות. היה זה מחזה עצוב ומדכא.

בלב קשה נפרדנו מעליהם. בחרדה הננו מחכים לידיעה, שתבשר על בואם לשלום העירה.

- - - היום העברנו לירושלים  57   ילדי כפר-עציון ו- 11 ילדי משואות-יצחק. אתם עברו רוב האמהות, הורי חברים וחולים אחדים.

 

יציאת הילדים והאמהות השאירה חלל ריק בכפר. התרוקנו בתי הילדים, ונשתתק הרעש החביב על כולנו.

חדרי המשפחות - עצובים. הועם הברק והופרע הסדר בהם. הבית עדיין מזכיר חוויות המשפחה. שנתחלקה עכשיו לשנים. לשוא יחכה החבר לפגישה עם רעיתו ולביקור הילד. רק המכתב המגיע לעתים ימסור הד מהאושר שחלף. את החלל הריק יש למלא תוכן. זכות היא לקבוצה שנתגלתה בה הנכונות וקמו בתוכה אנשי יזמה ובראשם י. ד., שאירגנו פעולה תרבותית-תורנית ענפה. זה זמן רב לא היתה בתוכנו פעילות רוחנית כבימים אלה.

הדף הקודם | דף 2 מתוך 5 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD