חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

השמוש בפרסומת

הפרסום סביב כפר-עציון

אחד הדברים בהם נראה הולצמן כמקדים את זמנו היתה גישתו לפרסום, במידה כה מודרנית ומתאימה להיום. הוא יצא בתנופת פרסום בכל העיתונים הציוניים בארץ, בכל השפות, ובמודעות שלפעמים הגיעו לגודל של עמודי עיתון שלמים. בעיתונים הגדולים של אז - "הארץ", דבר, "דאר היום" ו"פלסטיין פוסט" - חזר על פרסומיו בתדירות של שבוע-שבועיים במשך למעלה משנה. ל"כפר עציון" ול"יער עציון" הוציא פרוספקטים בשש שפות – עברית, אנגלית, צרפתית, גרמנית, רוסית ואידיש. תכנם היה מפורט ומנומק על פי מיטב המידע שרכש, מלווה בתמונות נאות של יבולים ממשקי ההר, ומעוצב בטוב טעם ובמיטב הטכניקה של הזמן ההוא. אחת לשבועים הופיעה כמעט בכל העיתונים מודעה על הטיול הקבוע לכפר עציון היוצא ממשרדי החברה בתל אביב ועובד דרך מוצא וקרית ענבים.  כאשר בסוף שנת 1934 יזם עיתון קולנועי בשם "כלנוע" הוצאת מגזין מצוייר ראשון בעברית בשם "עין דור וההוצאה הכריזה על פרסים בהגרלה בין אלו שירשמו כמנויים - הפרס הגדול היה "מגרש של דונם אחד ביער עציון". אפילו השימוש בתמונותיהם של ילדים למשוך את העין ואת הלב – הולצמן כבר חשב על זה .

 

      תמונת ילד מתוך הפרוספקט של כפר-עציון

 

הולצמן ערך סיור מיוחד לעתונאים בכפר עציון. הסיור היה מתוקשר מאד, עם סעודה חגיגית עשירה ומקושטת בלב השטח. בעיצומה של הסעודה פנו אנשי החברה לעיתונאים לעזור בפרסום שבחיה של החברה.
"דאר היום" פרסם כתבה זו ( 23.9.34):

"ביום ד' ב' דחוה"מ סוכות התכנסו על פי הזמנות מיוחדות עיתונאי ארץ ישראל ובאי כח העתונות של חו"ל לפגישה הנערכת על ידי חברת "אל ההר" בכפר עציון.

 לאחר הטיול עברו למנזר המוקף גן פירות יפה, וע"י שולחנות ערוכים בטוב טעם קדם מר הולצמן את המשתתפים בברוכים הבאים, ומר גרשוני הרצה על פעולותיה של החברה במשך שנת קיומה. הוא אמר: "חיים ומות ביד העט, עט סופרים. ברצותכם אתם מחיים מפעל ומפיחים בו זרמי חיים חדשים , ובהבל עטכם יש להמית ..  ובחרתם בחיים – תנו סעד למפעל הכביר".

 

      שולחנות ערוכים ומקושטים, וכתובות "ואתם הרי ישראל פריכם
      תתנו וענפכם תשאו" - בסיור עיתונאים בכפר-עציון

 

הדף הקודם | דף 6 מתוך 14 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD