חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

משלט אוכף-המוכתר המערבי

התאור המשלט:

שדה האש היה מצוין. הוא שלט על כל הסביבה. על הבית הבודד של בית-אומר, בו היתה עמדת אויב, על הכפר צ'פה, ועל הדרכים מבית-אומר לכפר-עציון, לצוריף ולצ'פה. דרך הנסיגה מן המשלט היתה גרועה, אולם התעלות המעטות שנחפרו הקלו בהרבה על המגרעת הזאת.

 

תפקידי המשלט:

1.      תפקידיו המיוחדים של משלט זה מלבד אלו המשותפים לו ולמשלט הדרומי היו לסכל את האפשרות של צליפה על משואות-יצחק מצד דרום ולמנוע את ניתוקו מיתר הישובים.

2.      למנוע מן האויב תנועה חופשית בתחומי הכפר צ'פה, שהיה בטווח האש של אנשינו.

 

מצבת המשלט:

 החזיקה בו כיתת חי"ש. בזמן אזעקה צורפה אליה כיתה נוספת מחברי כפר-עציון המצויידת ברובים ובמקלע. למשלט היה קשר טלפוני עם כפר-עציון. הכוח הזה לא הספיק בסופו של דבר כדי לעמוד בפני כוחות האויב הרבים והחזקים ביום ההתקפה.

 

תולדות המשלט:

המשלט נתפס ותוכנן בפיקודו של מוש ובוצר כדרוש. נחפרו עמדות משנה, עמדות פיקוד ותעלות נסיגה. סביבתו מוקשה והונחו מלכודות לאויב.

האויב הבין את ערכם של שני משלטי האוכף לשליטה על כל הקטע המערבי של כפר-עציון ועל דרכי הקשר עם יתר משלטי הגוש. לפיכך ניסה לכבשם בכל התקפותיו בשנה האחרונה, למרות האבדות הרבות שספג בקטע זה. בקרב האחרון השתלטו משורייני האויב על המשלטים עם שעות הבקר. חיילינו שכבו במשך כל שעות היום במורד הגבעה, וארבו שם למשוריינים כדי להתקיפם מאחור, אך אלה לא ירדו מן הגבעה.

הדף הקודם | דף 6 מתוך 15 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD