חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

תפקידים מבצעיים

בלילות היינו מרבים לצאת לא"ש (אמוני שדה) בסביבה. היו אלו לילות סתיו קרים ועל פי רוב אפלים ומעורפלים. קשה היתה היציאה בלילה, כשהקור חודר לעצמותיך ואינך רואה את המתרחש מטרים אחדים ממך. לאחר הליכה מאומצת ותרגילים מעיפים, היינו מתחממים במקצת וגם מתרגלים לאפלה ולערפל. היו בינינו בחורים, אשר כבר הכירו את הסביבה מסיורים קודמים. סיירנו בואדיות השונים, את כל החירבות העזובות ואת רוכסי ההרים.

לא פעם הוטל על יחידים להסתנן לגבולות כפרי האויב הסמוכים (ג'בע, צ'פה, נחלין, המנזר וכו'). ערכנו תרשימים מדוייקים מדרך הליכתנו ומסביבת הכפרים.

לאחר ההצבעה באו"ם , התחילו בשבילנו ימי מבחן. בארץ גברה ההתפרעות. בגוש הוכרז מצב הכן. סדר לימודינו התקין הופרע במקצת, אך אימוננו קיבלנו עכשיו משמעות ממשית יותר.

ביחד עם אנשי הישובים היינו יוצאים למארבים. בדרך כלל יצאה כתה ומדריכה. לאחר זמן קצר הוקטן כח המארב לחוליה בת 3-4 איש, אשר הפקוד עליה הוטל על אחד החניכים.

היינו שומרים ליד כביש הראשי, על הגבעה הצהובהגבעת הסלעיםאוכף המוכתר ובסביבת  ההר הרוסי . היינו שוכבים במארב כחמש שעות בלילה, מבודדים, בלי קשר עם הכפר. רק אור הזרקור אשר פילח את האפלה ותקתוק מכונת החשמל בכפר-עציון, היו מעודדים במקצת ומפיגים את רגש הבדידות. קשה במיוחד היתה השכיבה על האדמה הלחה בלילות ערפל. קרה לעתים, כשהיינו חוזרים בליל הערפל ממארב, חשב אותנו השומר לאויבים וירה ירית אזהרה. היינו יוצאים גם בלילות גשם, שוכבים בבוץ כמה שעות וחוזרים הביתה רטובים. צפינו לסיום השמירה ונכספנו לחדר האוכל המואר, למנות הנקניק והבסקויט, ולתה החם, שהוכנו לנו בכפר-עציון.

הדף הקודם | דף 3 מתוך 11 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD