חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

נחיתה ראשונה

ב7- בפברואר (שבת כ"ז שבט) היה מזג-האוויר נוח, ובשעה 30 :14 נחת הננסון ב"אוסטר הציווילי" במנחת המאולתר של הגוש, ועמו שק דואר ועיתונים.

בדו"ח הטיסה כתב :

"טסתי לשם נסיון ירידה במגרש שסודר על ידי כפר-עציון. המגרש לא היה מוכן בזמן בואי לשם בשעה 30 :14. בכל זאת עשיתי את הירידה כי לא ידעתי כי המגרש עדיין לא מוכן. הירידה היתה מוצלחת, ולשמחתם של האנשים לא היה גבול.

 

 

    המטוס הראשון שנחת בגוש. בתמונה: כמה מן 
    הסטודנטים המגוייסים 'שהסתערו' עליו.

 

נתתי לאנשים האחראים במקום את ההוראות הנחוצות לשיפור המגרש והצעתי להם לעשות מסלול נוסף ניצב לקיים בשטח שבעיני מתאים יותר. העבודה בכפר-עציון לביצוע השפורים תתחיל למחרת בבוקר. האחראי על הבטחון ביקש לא לשלוח יותר "סטנים". נחוצים באופן דחוף "ברנים", רובים ואם אפשר מכונות יריה כבדות וכדורים לדברים אלה. אין כל צורך לשלוח אוכל כי ישנו מספיק במקום... כמו כן ישנו פצוע במקום ומבקשים לשלח אוירון בכדי להעבירו לתל-אביב. לא יכולתי לקחת אותו איתי, כי המגרש עדיין לא היה מספיק טוב בכדי לקחת נוסע. המגרש הקיים יהיה מוכן מחר עד הצהריים. יש לציין שעדיין, עד שיעשו את הסידורים שהצעתי להם ושהם אותם קיבלו, הירידות במקום הזה עדיין לא לגמרי בטוחות"

 

במברק שנשלח ממפקדת הגוש למטכ"ל לאחר הנחיתה נאמר כי בואו של המטוס העלה מאוד את המוראל, וחיוני לשלוח לשם מטוסים לעתים קרובות. באותו מברק ביקשו לשלוח למחרת מטוס עם שמנים, הנחוצים לעבודת הטרקטור, ולהטיס מהמקום פצוע שנזקק לאשפוז דחוף.

לאור הערותיו של הננסון על טיב המנחת, החליט שירות האוויר - בתיאום עם מטכ"ל אג"ם - לעכב את המשך הנחיתות במקום. במכתבו של ידין למטה שירות האוויר ב-9 בפברואר (כ"ט שבט) ניתנה הוראה שלא לערוך עוד נחיתות בגוש ללא קבלת פקודה מיוחדת. ידין קבע שאת הדואר והעיתונים לגוש-עציון "ימסרו למשרד התעופה [מטה השירות] ויטילו אותם בכפר-עציון במהלך הטיסות לניר-עם. במקביל הודיע ידין למפקדת הגוש כי מטוסים ינחתו שם רק לאחר השלמת המנחת. עם זאת הבטיח כי מהנדס הקרקע יישלח בהקדם ויפקח על עבודות ההכשרה.

הדף הקודם | דף 2 מתוך 7 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD