חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

מכתב של חבר: על שביתת הנשק, ספירת העמר וניסים לישראל

שלום רב !

מוצאי שבת. כעת חזרתי מחדר המזכירות. בו קבוע המגביר קול. דרכו אנו שומעים את שידורי הרדיו. שמענו על ההצעה בדבר הפסקת האש בעיר הקודש ואם כי לא ברור לגמרי אם הענין "גוּט פַאר יוּדֶען" (טוב ליהודים), בכל זאת שמחים אנו לאפשרות של שקט אצלכן. התלוצצו אצלנו בקשר לכך שלכל אחד מאתנו יהיה חלק (למי 50% ולמי 75%) באזור של שביתת הנשק...

חג הפסח כבר עבר ואנו עומדים בט"ו בעומר. מענין שהזמן הרציני הזה חל בעת ספירת העומר, כשאנו מונים כל יום ויום. ובאמת עלינו לספור ולמנות כל יום המקרב אותנו לתאריך המכריע שלפנינו. ספירת העומר מקשרת בין פסח וחג השבועות.   פסח - חג הכרזת השחרור ויציאת מצרים,  ושבועות - חג יסודה הממשי של האומה - על ידי קבלת התורה. בדומה לכך אנו עומדים כעת אחרי ההכרזה הרשמית של המדינה העברית, אולם עדיין לפני הגשמתה. וכמו אז, אחרי יציאת מצרים, כשהיו עדיין בדרכו של עמנו מכשולים לרוב... כן גם עתה עברנו בהצלחה את המכשולים הראשונים ונקוה שבעזרת ה' נעבור את כל המכשולים ונגיע למטרה הסופית   ו ס פ י ר ת נ ו   תהיה שלמה.

את מתפללת ש-ה' יעשה גם הפעם נס, כפי שעשה אז בימי יציאת מצרים. אני חושב שנסים לא מעטים קרו לנו הפעם. מי פילל שנוכל עוד לפני ה- 15 במאי - כה להתקדם, בתנאים כה קשים ועל אף הפרעות האנגלים. לא לנטוש אף נקודה מבודדת ולכבוש את מרבית השטח של המדינה העברית. הקטן הנס הזה ? אכן, העיקר עוד לפנינו ונקוה שגם להבא נמשיך בקו הנצחון..

                                                 יוסף דמסט ז"ל,

הדף הקודם | דף 9 מתוך 19 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD