חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

התגובות לפיצוץ

לפי דו"ח בריטי:

הערבים מוסרים שהיהודים תפסו לפני ימים מספר אוטובוס מלא נוסעים שיצא מחברון והכניסו אותו לכפר עציון. ד"ר חלדי התקשר עם המזכיר הראשי ועם מפקד המשטרה ואיים בהשמדת הנקודות, אם לא תוחזר המכונית. חלדי התקשר עם הקולונל גריי ואיים בשימוש בכוח ובהתקפת הגוש בנשק כבד. הם ישתמשו בכוח נגד כל מי שיבוא לעזרת היהודים. חלדי אמר שהוא מצטער שכפר עציון לא הושמד ביום הקרב עם השיירות הוא עומד להתקשר עם נציג הצלב האדום והשופט העליון בענין האוטובוס.

פאיז בק, קצין משטרה ערבי, לא אישר את הידיעה בדבר תפיסת אוטובוס על ידי אנשי כפר עציון. אינספקטור ויליאמם מיחידת ה"ליף גוארדס" קיבל הוראה לבדוק את השמועה על תפיסת האוטובוס.

- - - המוכתר של בית פג'ר הודיע למשטרה בירושלים, כי יהודי כפר עציון זרעו מוקשים בק"מ ה21- בדרך ירושלים חברון, וביקש שהמשטרה תסלק אותם.

המשטרה בחברון מודיעה : בק"מ 21 בכביש ירושלים חברון, הונחו מוקשים. כשהערבים עברו התפוצץ מוקש. הדרך ניזוקה ואין בה מעבר.

 

מתוך דו"ח של מחב"ל:

הבוקר עברה שיירה צבאית מכיוון חברון. השיירה נאלצה לעקוף את הסביבה ועברה בשלום. אחרי הצהריים הגיעה שיירה צבאית מירושלים. הם ניסו לעקוף את המחסום ועלו על מוקשים, מכונית אחת התקלקלה, שני חיילים נפצעו. אחרי כן הגיעו אנשי צבא והתחילו לתקן את הכביש. הם גם פרקו מספר מוקשים, טרם ידוע אם מצאו את כולם. מכוניות ערביות לא ניסו בכלל לפרוץ את הדרך. בכל אופן, מכוניות לא תעבורנה בכביש במשך כמה ימים. בסביבה שקט.

יעקב א. ז"ל

הדף הקודם | דף 4 מתוך 6 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD