חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

ממכתבו של מחב"ל

מקרב התותחים הראשון, יצאנו למזלנו כאבדות קלות. נוכחנו לדעת כי התקפת תותחים אינה נוראה כפי שחשבנו. התברר שיש להוסיף ולהעמיק את החפירות, ולהקים עמדות הטעיה.

 - - -

קשר הטלפון פעל כסדרו בכל הגוש. החוט בין המנזר והמשלט בהר הרוסי נקרע במקום קשה ומסוכן, עקיבא ג. תיקן את הקשר בעת הקרב.

 - - -

הוצאנו תחמושת: 

6 פגזי מרגמה "3,   

18 פגזי "2,  

1000 כדורים "300,   

100 כדורים 9 מ"מ,

50 כדורים 0.11.

- - -

חסרים לנו נשק ואנשים. המטה הסכים שהנשק של אנשי שיירת נבי-דניאל  יישאר כאן. נוספו לזו: שתי מכונות יריה, שלשה מקלעי ברן, שלשה עשר רובים ומספר תתי"ם. קבלנו אתמול חמשה פגזים למרגמה "3. כמובן שאין זה מספיק. דרוש נשק נוסף ומשלוח דחוף של תחמושת אנגלית לבראונינג.

- - -

לאחר התקפתנו על תחבורת האויב הם נוסעים רק בליווי הלגיון. אנו מתכוונים להמשיך בהפסקת התחבורה, לשם זה עלינו לתפוס ולהחזיק בקביעות בחירבת סאויר.

- - -

על המשלט בהר הרוסי, יש להטיל תפקיד של תצפית גם בכיוון לכביש הפנימי של הגוש, כדי למנוע חדירת האויב. עלינו להרחיב את רשת העמדות בהר הרוסי ולקבוע גם מערכת עמדות מצד דרום מערב בכיוון לעמק הברכה. את העמדות במנזר ובהר יש לחבר בתעלות קשר.

יעקב א. ז"ל

ד'  נ י ס ן.

- - -

רדיו ירושלים, הנתון לפיקוחה של ממשלת המנדט הודיע:

"אנשי גוש עציון תקפו שיירה ערבית. כוחות הלגיון שבאו לעזרת השיירה הותקפו אף הם. שני חיילים נפצעו. מטוס יהודי שהתקיף את הלגיון הופל על ידי הצבא. מכונית יהודית הועלתה באש".

כל ההודעה מסולפת. היא מעלימה את העובדה שהצבא הרעיש את המנזר, ואין היא מגלה שעשרות ערבים נפגעו בפעולה זו. החברים שהקשיבו לשידור של הודעת הממשלה - ביניהם עמד הטייס - פרצו בצחוק רם למשמע השקרים האלה. גם אחד מהעתונים העבריים פירסם את הבדותא בלי לבדוק את אמיתותה. כבר פעמים מספר מסרו עתונים ידיעות בלתי מבוססות ולא בדוקות על המערכה שלנו, ועל ידי כך מעוררים דאגה אצל משפחותינו. פעמים מגלים פרטים שהשתיקה יפה להם.                  ש.                                                                                                                             

- - -

בהתקפה של אתמול נפצעה קל הערביה הזקנה שבמנזר. איברהים חזבון, אחותו ושני הצעירים, עברו לגור לכפר עציון. הם קיבלו לשיכונם שני חדרים והספקתם הובטחה להם ממחסן הגוש. חברינו קיבלו אותם באהדה בזכרם להם את יחסם האדיב לאנשינו שבמנזר ובהעריכם את עזרתם הרבה לביצור הגוש במסירת המנזר לרשותנו.

הדף הקודם | דף 6 מתוך 6 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD