חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

שיירת השבויים

מספורו של חבר רבדים:

שייירת השבויים החלה עושה דרכה לכיוון הכביש. ראשונות נסעו מכוניות עין-צורים:

 אוטו משא עמוס בחורים ואוטו משא עמוס בחורות. אחריהם נסעה שיירת רבדים: אמבולנס הפצועים, מכונית-משא עמוסת בנות ומכונית משא בה היו הבחורים. בכל מכונית ישבו שישה-שמונה לגיונרים. השיירה פילסה את דרכה בין אלפי הערבים שמילאו את שדות הגוש. הלגיונרים עמדו דרוכים לבל ינסה מי שהוא מהאספסוף להיטפל למכוניות, מפעם לפעם ירו לתוך ההמון והניסוהו.

כשעברה השיירה לרגלי המנזר, הרעידה התפוצצות אדירה את האויר. מכונית המשא של בחורי רבדים עלתה על מוקש-דרכים שלא פורק. מחצית האנשים הועפו מהמכונית לצדי הדרך. מסביב קמה אנדרלמוסיה נוראה, בהלה - ללא ידיעת המתרחש.

מן המוקש עצמו נפצע רק הנהג הערבי שמת אחר כך מפצעיו. מן הנפילה שבר אביבי את ידו וישעיהו ריסק את פיקת ברכו. הלגיונרים נבהלו, סבורים היו כי מארב יהודי הפתיעם. אחד החיילים דרך את ה"טומי" שלו והריק צרור ממושך לתוך קבוצת בחורים שנפלה מהמכונית והתרוצצה בבהלה. התוצאה היתה קטלנית : שמואל ח. נפצע בבטנו והחל גוסס מיד. שאול א. נפגע בבטנו ומעיו יצאו. דוד ה. נפגע במרפקו השמאלי והיד נקטעה

החובשים הערבים הגישו לפצועים עזרה ראשונה, והכניסום לתוך האמבולנס. לאחר זה המשיכה השיירה בדרכה ועלתה על כביש חברון - ירושלים, האמבולנס ומכונית הפצועים פנו שמאלה בכיוון לבית-לחם בעוד שהשייירה הימינה ופנתה לחברון.                                                                           ברוך ב.  (מתוך יומנו של אוראל א)

הדף הקודם | דף 5 מתוך 6 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD