חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

החזרה למנזר

לאחר שקרה האסון במשלט הרוסי נדחה ביצועה של התקפת הנגד. מהמנזר בקעה אש גדולה. הצליפות פסקו. מוש החליט לשלוח חולית סיירים כדי לברר את המצב. הסיירים ובראשם מ"כ נחום פ. הגיעו דרך התעלה עד לפירצה שבגדר המנזר. משלא נתקלו באויב החליט נחום להתקדם הלאה. בזהירות הסתנן לחצר ובסתר האפלה התקדם דרך המטע, עד לקרבת המנזר. שררה דומיה. משנוכח כי המנזר נעזב על ידי האויב, חזר והודיע על כך למפקד. היתה זאת הפתעה גדולה לאנשינו, שלא יכלו להבין מהי הסיבה שהניעה את אויב לנטוש את המשלט. האם פחד הערבים מפני התקפת נגד בשעות הלילה, לאחר שהאנגלים נטשו את המקום, או פחד מפני שדות המוקשים, ואולי - חששו - נטמנה מלכודת לאנשינו ?

מיד רוכזו אנשים נוספים ובשעה 22.00 בלילה חזרו אנשינו לבנין. הם מצאו את קירותיו הרוסים בחלקם - אך הבנין כולו עוד החזיק מעמד. חיילינו נתקלו בשרידי האש שהערבים הציתו בבית. הרהיטים, הבגדים והחפצים האישיים נשדדו. נתגלו גם סימנים לאבדות הרבות שסבל האויב ממוקשים ומפגיעותינו.

בשעות הלילה החזיקו בעמדות המנזר שתי כיתות של אנשי חי"ש ושתי כיתות מאנשי רבדים ועין צורים - בפיקודו של מוש. חלק מהאנשים שמר בעמדות ואחרים עבדו בסידור עמדות חדשות. השתדלו להזיז את העמדות יותר קרוב לשטח המת שלפני המנזר, כדי למנוע הופעה פתאומית של האויב.

- -

למחרת הביאו למנזר מטות, מזרונים, רהיטים וכלים שרוכזו ממשקי הגוש, והחיים במשלט החלו לחזור למסלולם. נערכו סיורים בשטחי הקרבות, כדי להכיר את שיטות האויב ולסכם את לקח ההתקפה. בכל מקום נתגלו עקבות של אבדות האויב. בסביבה נראו אמבולנסים של הסהר האדום כשהם מובילים פצועים לבתי החולים.

צבי ז.

הדף הקודם | דף 8 מתוך 10 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD