חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

מתיאורי החי"ש

לאורך הדרך המובילה מבסיס היציאה אשר בצפון העיר ועד למבואותיה הדרומיים, ליוונו נפנופי ידים וברכות שלום של תושבי הבירה. פה ושם גילית פנים דומעות מהתרגשות. בפינת הרחוב עומד יהודי זקן, ודאי השכים קום על מנת להתפלל במנין ראשון, ואף הוא בין המברכים ועיניו לחות.

עזבנו את העיר. ניתנו הוראות אחרונות לנהגים. נכנסנו לשטח אויב והדבר נתן אותותיו. כל אשנב אשר לא עמד לידו "מבטיח", נסגר. הגג הורד ואף השיחות פסקו. שקט שרר ורק רעש המנוע נשמע. כה גלשו המכוניות אחת בעקבות חברתה עד שעברנו את אבו-טור, זו השכונה הרצחנית. יצאנו למרחב ושוב קלחו השיחות בקולי קולות. אף האשנבים נפתחו. המכוניות נסעו עתה ביתר מהירות ולעתים אף נתפשו נהגיהן למעשי שובבות והשיגו זו את זו. הכח הרב שרוכז בשיירה, נסך בנו בטחון רב, פה ושם נשמעה שירה. שוב לא מצאנו טעם להחזיק את הגגון סגור. הצצת מבעד לפתח והנה שמים כחולים. האביב הקדים ובא, והשדות הוריקו. השמש הספיקה להעפיל אל על ושלחה קרנים חמימות אל היקום. רוח קלילה טפחה על פניך. לרגע שכחת את הזמן והמצב - דמית שמטייל הנר להנאתך במרחבי ארצך, חולף על פני גבעות סלעיות אלה, שכה מוכרות לך.

עברנו את בית-לחם, רחובותיה היו שוממים. יודעי הדרך מורים על המקום אשר עשרת הקדושים הראשונים של הגוש מצאו בו את מותם האכזרי.  מכוניות ערביות חולפות על פנינו, הנך רואה את האויב והוא כה קרוב אליך. לחיצה קטנה על ההדק דיה לפגוע בהם, אולם חזקה עליך ההוראה לא לפתוח באש אלא על פי פקודה - ופקודה זו לא באה.

"הגענו" - מכריז הנהג. הרווחים בין המכוניות הושגו. אנו פונים ימינה ונכנסים לשטח הגוש.

הדף הקודם | דף 4 מתוך 14 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD