חזרה לדף קודם       חזרה לדף קודם  לחיפוש, התחילו להקיש את המילים כאן והמתינו לתוצאות  
ארכיון, וידאו, תמונות
 כל המאמרים

ההתקפה מאוכף המוכתר

לפנות ערב הגיעו ערבים מחברון במכונית משא שנעצרה ליד בית-אומר. הם התקדמו בכיוון לאוכף-המוכתר והתקיפו ביריות רבות את כפר עציון, אש האויב באה על המחנה מכיוון דרום-מערב. הכדורים עפו מעל לכפר ופגעו במקומות שונים - אך האנשים המשיכו בעבודתם. העגלות והמכוניות נסעו הלוך וחזור מהעץ - למחסנים שבצדו המערבי של הכפר, כאן עסקו החברים תחת צליפות האויב בפריקת המטען והכנסתו למחסן.

בשעה זו הודיעו למפקד המקום, כי ליד המחסן מונח מטען של פגזים שהובא בשיירה ויש להעבירו למחסני הנשק. המא"ז פנה לחברים שנמצאו במרכז המחנה. שני חברים התנדבו לביצוע המשימה. בקפיצות ובהסתתרם מפני כדורי האויב הגיעו למקום, הוציאו את ארגזי התחמושת ושוב קפצו דרך החורשה עד שהגיעו למחסן הנשק. וכך המשיכו הלוך וחזור מספר פעמים.

 

 המצב במשלט "אוכף  המוכתר" – תאורי חיילים:

 

מיומנו של חבר כפר-עציון:

 עם רדת הלילה נשתתקו היריות בכפר-עציון. בידיעות שהגיעו ממקום המערכה נמסר על התארגנות, התבצרות והתכוננות ללילה. מירושלים הודיעו על מאמצים נמרצים לשיחרור השיירה. אנשי הליווי והנהגים התכנסו באולם "נוה עובדיה" ושוחחו על רשמיהם מהיום שחלף. אחדים התחילו לפזם שיר מתוך רצון למצוא עידוד ומרגוע בשירה, ואחרים החרו החזיקו אחריהם,

חברינו הכניסו את האורחים לחדריהם ומסרו להם את מטותיהם. יש מהם שיצאו לשמירה או לתפקידים. אחרים ישנו בחוץ. הלילה היה ליל נדודים. האנשים נדדו מקבוצת משוחחים אחת לשניה, ומשם למשדר, לידו התחלפו משמרות הקשרים בשעות הלילה המאוחרות הגיעו ידיעות בדבר התקפות קשות של הערבים על נצורי הבית. האויב הפעיל מרגמות. הרגשת אשמה מקוננת בלב החברים : "למה אנו חלשים מלהושיע להם. האם מותר לעשות כה הרבה חשבונות ?"

הדף הקודם | דף 13 מתוך 21 | הדף הבא

    
צרו קשר
  כניסה לחברים
AtarimTR LTD